Poradniki

Jak dobrać łóżko i materac

Chciałbyś mieć zawsze dobre samopoczucie? Oczywiście, że tak. A czy zdajesz sobie sprawę z tego, że dobre samopoczucie możesz mieć tylko wtedy, kiedy będziesz doskonale wypoczęty? Codzienny wypoczynek w Twoim życiu, to przede wszystkim sen. Jeżeli dużo jeździsz, kupujesz wygodny samochód, jeżeli Twoja praca wymaga długiego siedzenia, kupujesz wygodne krzesło lub fotel, ale bez względu na to na czym polega Twoja praca i tak w łóżku spędzasz ponad 30% Twojego życia. Czy te 30% nie zasługują, żeby potraktować je wyjątkowo? Przecież to właśnie podczas snu regenerujesz siły, uspokajasz nerwy, relaksujesz się…

Komfort materaca

Komfort materaca to przede wszystkim jego właściwa twardość. Materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien on stanowić dobrą podporę dla naturalnych krzywizn Twojego kręgosłupa, co wcale nie oznacza, że musi być twardy. Jeżeli masz stwierdzone schorzenia ortopedyczne, przy wyborze twardości materaca powinieneś poprosić o radę specjalistę. Możesz sprawdzić czy twardość materaca, na którym śpisz,  jest odpowiednia na podstawie ułożenia kręgosłupa:

  • Śpiąc na boku, zwiększasz nacisk na barki i biodra, co przy zbyt dużej twardości materaca może spowodować mrowienie w nogach i ramionach. Przy właściwej twardości kręgosłup w takiej pozycji układa się niemal w linii prostej.
  • Śpiąc na wznak, ciężar ciała rozkładasz na większej powierzchni - właściwa twardość materaca to taka, przy której kręgosłup na odcinku lędźwiowym ani nie wygina się w łuk, ani nie przylega ściśle do materaca.
Każdy materac z naszej oferty ma w opisie informacje na temat twardości. Podając kategorie twardości, w opisach materacy jako odniesienie przyjmujemy wagę 80 kg.


Dwustronność materaca

Większość naszych materacy, to materace dwustronne, z funkcją lato/zima. Strona na lato dzięki zastosowaniu wkładu z bawełny daje uczucie chłodu, strona na zimę z owczą wełną daje przyjemne ciepło już przy pierwszym dotyku.
Jeżeli chcesz, możesz zrezygnować z funkcji lato/zima i zakupić materac w pokrowcu do prania, co gwarantuje możliwość regularnego dbania o higienę Twojego snu poprzez pranie pokrowca, a także możliwość nieograniczonej częstotliwości odwracania materaca, co jednocześnie wpływa na jego żywotność.
Wybierz pokrowiec do prania najbardziej dopasowany do Twoich oczekiwań spośród szerokiej palety dostępnej w naszej ofercie, którą znajdziesz tutaj.


Trwałość

Czy wiesz, że trwałość materaca może sięgać nawet 10 lat? Trudno Ci w to uwierzyć? Dla nas to sprawa oczywista. Na dowód tego na nasze najlepsze materace dajemy aż dziesięcioletnią gwarancję. Trwałość materaca zależy od materiałów, jakie zostały użyte do jego wyprodukowania. Aby spełnić Twoje oczekiwania oferujemy Ci materace z surowców naturalnych, takich jak włókno kokosowe, lateks, końskie włosie.


Cena

Kiedy coś kupujesz, zastanawiasz się z pewnością za co tak naprawdę płacisz. Prawda jest taka, że najczęściej płacisz za jakość i trwałość. Dlatego właśnie materace z trwałych surowców naturalnych (np. lateks) są droższe od materacy produkowanych z surowców syntetycznych i mniej trwałych (np. pianka poliuretanowa).


Materace podwójne

Kupując materac przeznaczony dla dwóch osób koniecznie weź pod uwagę różnicę wagi. Osoba o większej wadze odniesie wrażenie, że materac jest bardziej miękki, natomiast dla osoby lżejszej materac będzie twardszy niezależnie od jego typu. W przypadku materacy sztywniejszych oraz sprężynowych typu bonnell będą odczuwalne ruchy drugiej osoby na materacu. W takim przypadku najlepiej spisują się materace lateksowe, termoelastyczne, kieszeniowe, które reagują na punktowe obciążenie.


„Materac musi... wygodnie leżeć”

Kupując materac dopasowujesz go do Twoich indywidualnych preferencji. Pamiętaj jednak, że Twój materac również ma swoje preferencje – musi „wygodnie” leżeć, dlatego bardzo ważne jest dobranie dla niego odpowiedniego stelaża.

  • Wszystkie materace dopasowujące się do kształtów ciała – kieszeniowe, lateksowe, smart latex, termoelastyczne, z pianek HR lub Pantera – powinny znajdować się na stelażach sprężynujących – w naszej ofercie wyposażone w nie są: łóżka z klasą, łóżka w 10 minut, łóżka wyspa (opcjonalnie),
  • Materace lateksowe, smart latex, termoelastyczne, jak i te, które zawierają wkład multipocket, powinny współpracować ze stelażami sprężynującymi, w których odległość pomiędzy listewkami jest nie większa niż 4 cm – w naszej ofercie wyposażone w nie są: łóżka z klasą, łóżka w 10 minut, łóżka wyspa (opcjonalnie),
  • W pozostałych materacach z powodzeniem można wykorzystywać stelaże, w których odstęp między listewkami jest nie większy niż 8 cm – w naszej ofercie wyposażone w nie są łóżka proste i funkcjonalne, łóżka wyspa i łóżka dziecięce.
  •